Wybielanie zębów

Spider to również laser do wybielania zębów. Ma dobroczynną moc - potęguje efekt działania żelu wybielającego a działanie biostymulacyjne łagodzi dolegliwości bólowe zębów, które mogą towarzyszyć zabiegowi wybielania u osób z wrażliwymi zębami i popękanym szkliwem.

 

Wybielanie laserowe jest szybsze i trwalsze od innych metod, np. nakładkowych.

Zabieg wybielania może wybielić jedynie naturalne zęby i nie zmieni koloru wypełnień, koron porcelanowych, licówek, ani zębów martwych (czasami mogą trochę zjaśnieć).  Ewentualna wymiana wypełnień może się odbyć najwcześniej 2 tygodnie po zabiegu (po stabilizacji koloru).  Przed zabiegiem wybielania  zęby muszą być wyleczone. Jeśli występuje na zębach kamień lub osad, należy go usunąć, na minimum tydzień przed zabiegiem wybielania.

Wybielanie zębów przynosi satysfakcjonujące efekty dla większości pacjentów.  Każdy z nas ma inny odcień zębów. Wybielanie zębów polega na przywróceniu ich naturalnego koloru oraz usunięciu przebarwień. Należy mieć świadomość, że zęby nigdy nie będą bielsze niż odcień, jaki mają w wyniku genetycznych uwarunkowań. Zabieg zazwyczaj obejmuje zęby od 1 do 5.

Barwa zębów ulega stabilizacji po około dwóch tygodniach od zakończenia zabiegu wybielania i utrzymuje się w zależności od nawyków żywieniowych i higienicznych  pacjentów ok. 2-3 lata.

Po zabiegu obowiązuje zakaz jedzenia przez 2 godziny. Przez przynajmniej 48 godzin po zabiegu zalecana jest tzw. ,,biała dieta”. Nie wolno w tym czasie palić papierosów oraz spożywać kawy , herbaty, soków , czerwonego wina i innych kolorowych napojów oraz jedzenia . Należy również unikać kolorowych płynów oraz kolorowych past do higieny jamy ustnej.

Przed zabiegiem zęby należy umyć!

Przeciwwskazania do laserowego wybielania zębów:

  1. Wiek poniżej 16. roku życia
  2. Zęby mleczne lub ubytki (przed wybielaniem udaj się do dentysty w celu wypełnienia wszelkich ubytków)
  3. Nowotwory
  4. Ciąża i okres karmienia piersią
  5. Nasilona wrażliwość termiczna zębów
  6. Stany zapalne oraz choroby w obrębie jamy ustnej
  7. Paradontoza
  8. Alergia na jeden ze składników materiałów wybielających np. na nadtlenek wodoru
  9. Ostre przebarwienia po tetracyklinie (grupa antybiotyków, których przyjmowanie w okresie rozwoju szkliwa spowodowało pojawienie się żółtych bądź brunatnobrązowych plam na całych zębach), ulegną rozjaśnieniu, ale mogą się różnić kolorem od zdrowych zębów
  10. Opryszczka, afty, pleśniawki itp.

Wybielanie zębów

Zabieg

350zł

Czas trwania ok. 20 min.

Powrót
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij