KRAKÓW

 

 

Kraków – Miasto Królów Polskich


10 050 000 ! Ogromna liczba. Czego dotyczy ? To liczba turystów zagranicznych, którzy w 2015 roku odwiedzili Kraków.Ponad 80% z nich na tyle pokochała miasto, że już planuje powrót.

Warto przyjechać do Krakowa, bo to podróż do innego świata - świata urokliwych zaułków, oryginalnych kawiarenek i pubów, galerii pełnych pamiątek. Tutaj każdy przyjezdny może poczuć się jak podczas wyprawy w przeszłość i dać oczarować się niezwykłej atmosferze. Piękno zabytków i ich historyczna wartość z pewnością zachwycą każdego.

 

Koniecznie trzeba zobaczyć krakowski rynek z gęstą siecią uliczek oraz królewski Wawel.Stojący na rynku kościół Mariacki oraz Sukiennice są znane a całym świecie, przepiękna Droga Królewska od Bramy Floriańskiej aż po Wawel zachwyci bogactwem architektury i mnogością zabytków. Najstarsza część Krakowa – Stare Miasto – zachowały swój kształt w niezmienionej postaci.

Kraków jest jednym z najstarszych miast Polski, z wieloma wartościowymi obiektami architektonicznymi. Działa w nim wiele instytucji i placówek kulturalnych gromadzących bezcenne zabytki.

Do 1795 r. Kraków był formalnie stolicą Polski, a do 1611 r. siedzibą władców państwa polskiego.

Posmakuj nastroju miasta, które dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń! W murach Krakowa można odnaleźć setki miejsc, w których nawet najbardziej wymagający przekonają się, że to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Europie.

 

Powrót
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij